Hakkımızda

Konfor için Yenilikler Sunuyoruz...

İnova Otomotiv olarak 2007 yılında ticari araç yolcu koltuğu üretmek için çıktığımız bu yolda amacımız her zaman sektörün ihtiyacı olan yeni, ergonomik ve estetik ürünleri; yolcu emniyeti ve konforundan ödün vermeden, rekabetçi fiyatlar ile sunmak oldu.

OEM firmaları ile sayısız projeler gerçekleştirmiş olup sektörde tanınan ve alanında tecrübeli uzman kadromuz ile kara taşımacılığının yanı sıra demir yolu ve deniz taşımacılığına da uygun yolcu koltukları üretim kapasitesine sahibiz. Dört farklı lokasyonda toplamda 11.016 m² üzerine konumlanmış fabrikamızda çalışan 300’ün üzerindeki İnova Otomotiv ailesinin üyeleri ile yılda 210 bin koltuk üretip 6 kıtada 32 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz.

“Sürekli İnovasyon” mottosu ile yolcular için konforlu ve güvenli, araç üreticileri ve araç sahipleri için de ürünlerine değer katan tasarımlar yapmayı kendimize görev bilip bu yolda hiç durmadan çalışarak büyüyoruz. İnova Otomotiv olarak farklılığımızı, koltuklarımızın sadece yasal güvenlik zorunluluklarını geçtiğini garanti etmekle kalmayıp koltuk fonksiyonları için özel geliştirdiğimiz test cihazları ve prosedürleri ile satın aldığınız koltukların kullanım süresince sorunsuz hizmetinizde olmasını sağlayarak kanıtlıyoruz.

TASARIM ve ÜRETİM

Başarılı ürünler, kullanıcıların ihtiyaçlarını doğru şekilde karşılayan ürünlerdir. Bu nedenle kullanıcıların problemlerini doğru şekilde tespit etmek ve olası yeni ihtiyaçları keşfetmek gerekir. Bu keşifler İnova Tasarım Merkezi’ndeki çalışmaların ana rehberleridir.

 • KALİTE

  Her problemin birden fazla çözümü mümkündür. İnova, uygulanabilir çözümler geliştirir ve tasarımlarını bu çözümler üzerine kurgular.

 • DİZAYN

  Konsept tasarımlar İnova’nın geleceğe yönelik görüşünün tohumları olurken, tasarımlar ürüne yaklaştıkça detaylara odaklanılır.

 • ÜRETİM

  İnova; tecrübe, altyapı, test merkezi, teknoloji gibi unsurları İnova Tasarım Merkezi çatısı altında buluşturarak müşteri taleplerini en hızlı şekilde karşılar.

Güncel Haberler

Firmamız, ve sektörel haberler aşağıda listelenmiştir.

AGILE 4525L Mansiyon Ödülü Kazandı

 • 3 Eylül 2021 Cuma

Tasarımı ile klişeleri yıkan Agile 4525 L, European Product Design Award mansiyon ödülünü kazandı.

Artık otogarda da hizmetteyiz.

 • 5 Ağustos 2021 Perşembe

Yeni bayilik verdiğimiz Çifte Karoserin açılışına katıldık.

Web sitemiz yeni yüzü ile yayında

 • 7 Temmuz 2021 Çarşamba

Her konuda inovasyon yaklaşımımızla şimdi de web sitemizi yeniledik.

İnova Koltuk Sistemleri ve Bursa Teknik Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

 • 3 Mart 2020 Salı

İş birliği protokolü imza töreni BTÜ nde Rektör Prof. Dr. Arif Karademir ile Inova Ar-Ge / Tasarım Merkezi Müdürü Emre DOLAYLAR tarafından imzalandı.

İnova Otomotiv Türkiye’nin En Prestijli Tasarım Ödülünü Kazandı

 • 11 Ocak 2019 Cuma

İnova Otomotiv’in Agile 4525L Yolcu Koltuğu, 2018 Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde İyi Tasarım Ödülünün sahibi oldu

IAA 2018 Hannover Fuarı

 • 30 Ağustos 2018 Perşembe

20-27 Eylül 2018 tarihlerinde Hannover'da düzenlenecek IAA Fuarı'nda standımıza bekliyoruz! 11. Salon, Stant G19.